• Przedszkole Nr 9 Leśna Polana w Bielsku Podlaskim swoją działalność rozpoczęło 1 marca 1990 roku. Placówka mieści się w obszernym, funkcjonalnym, estetycznie utrzymanym budynku, otoczonym dużym placem zabaw. Jest to największe, 7-oddziałowe bielskie przedszkole, o liczbie miejsc 175 czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 - 16.30.

Specyfiką naszego przedszkola jest nauczanie języka ukraińskiego dla mniejszości narodowej. Jest to jedyna tego typu placówka przedszkolna w województwie i druga w Polsce.

Przedszkole cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrą opinią wśród rodziców i dzieci. Wspólnymi siłami całej kadry pedagogicznej, pracowników administracyjno-obsługowych staramy się nie zawieść zaufania rodziców, spełniać ich oczekiwania, wspierać w działaniach wychowawczych.

Centralne miejsce w działalności naszego przedszkola zajmuje dziecko, które jest podmiotem wszelkich działań wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych.

Wspomagamy dzieci w realizacji ich indywidualnych dróg rozwoju, w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym. Pracownicy przedszkola, wychowankowie i ich rodzice szanują odrębności i indywidualności każdego dziecka, odmienności kulturowe dziecka i środowiska, z którego pochodzi.

Przedszkole tworzy sprzyjające temu warunki i klimat. Słowo tolerancja jest właściwie pojmowane i urzeczywistniane.

Oddziałujemy tak, by dziecko czuło, widziało swą niepowtarzalność. Pomagamy budować pozytywny obraz samego siebie, działać zgodnie z jego możliwościami, potrzebami i zainteresowaniami. Rozwijać aktywność społeczną, językową, poznawczą, artystyczną, ruchową, zdrowotną.

Przedszkole posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych, którą stale poszerza:

-        logopedia,
        -        terapia pedagogiczna,
        -        rytmika,
        -        nauka języka ukraińskiego,
        -        nauka języka angielskiego,
        -        katecheza obu wyznań,
        -        koło plastyczne,
        -        koło teatralne,
        -        audycje muzyczne.

Zajęcia te pozwalają rozwijać talenty, zainteresowania, ale też służą do niwelowania pewnych trudności dydaktyczno-wychowawczych.
         W ramowym rozkładzie dnia przewidziano czas na zabawę, zajęcia dydaktyczne, przebywanie na świeżym powietrzu, dowolne czynności dzieci. Spełniane są w miarę możliwości preferencje dzieci w zakresie żywienia, diet.
        Absolwenci naszego przedszkola są dobrze przygotowani do rozpoczęcia nauki w szkole, co potwierdzają ich dalsze losy w społeczności szkolnej.
        Kadra pedagogiczna stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych formach doskonalenia. Przejawia kreatywność i chęci realizowania własnych pomysłów, czego efekty są widoczne w pracy z dziećmi.

• Przedszkole Nr 9 Leśna Polana
      • ul. Kazanowskiego 2A, 17-100 Bielsk Podlaski, Poland